KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE
Głuchoniemi
Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Policjant, który mi pomógł
Dzielnicowy Wielkopolski 2017
Dzielnicowy bliżej nas
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Nowy Kierownik Posterunku Policji w Przygodzicach i policyjne awanse

  Posterunek Policji w Przygodzicach ma nowego Kierownika. Jest nim asp. sztab. Krzysztof Minta, który do tej pory pełnił na tym stanowisku obowiązki. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim wręczył również akty mianowania na wyższe stanowiska służbowe łącznie 16 policjantom z ostrowskiej komendy i posterunku w Przygodzicach.

 2. Ostrowscy policjanci na podium

  Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymali dzisiaj z rąk Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana nagrody dla najlepszych par patrolowych w województwie wielkopolskim. Ostrowscy policjanci zajęli trzecie miejsce w turnieju Patrol Roku.

 3. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach ANNY SZYMCZAK

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim poszukują zaginionej 84-latki. Anna Szymczak wyszła z domu 18 lipca br. i do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policja prosi o pomoc w jej odnalezieniu.

 4. Ostrowscy policjanci na Mistrzostwach Polski Policji w Piłce Siatkowej 2017

  Zakończyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej 2017. Zawody rozegrane zostały w dwóch halach sportowych na terenie Zawiercia. Spośród 13 drużyn, które stanęły do rywalizacji na podium stanęła drużyna reprezentująca wielkopolską Policję, w której skład weszło dwóch ostrowskich policjantów. To właśnie z Ostrowa Wielkopolskiego mł. asp. Łukasz Cierniak został najlepszym rozgrywającym podczas Mistrzostw.

 5. KWP - Życzenia dla wielkopolskich policjantów

 6. Debata społeczna – bezpieczeństwo podczas prac polowych

  W Wysocku Wielkim odbyła się kolejna debata społeczna Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Tym razem głównym tematem poruszanym podczas spotkania było bezpieczeństwo na wsi podczas prac polowych.

 7. Policjantów „Kręci bezpieczeństwo... nad wodą”

  Trwające wakacje, to intensywna służba dla ostrowskich policjantów. Mundurowi w tym czasie szczególnie dbają o najmłodszych i ich wypoczynek nad wodą. W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” dzielnicowi i profilaktycy przekazują materiały profilaktyczne, informują i przypominają o zasadach bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą.

 8. Policyjna akcja - „Bezpieczny senior”

  Ostrowscy policjanci przeprowadzają akcję informacyjną skierowaną do wszystkich seniorów. Do niedawna, w autobusach miejskich można było zobaczyć policyjny materiał filmowy przestrzegający przed oszustwami metodą „na wnuczka”. Wczoraj, 6 lipca policjanci kontynuowali akcję spotykając się z seniorami przy przystankach autobusowych i rozdając im ulotki informacyjne.

 9. Zatrzymani z narkotykami

  Podczas minionego weekendu ostrowscy policjanci zatrzymali 2 osoby, które posiadały przy sobie narkotyki w postaci marihuany oraz tabletek ekstazy. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

 10. Policjanci przerwali jazdą nietrzeźwemu kierowcy ciężarówki

  Policjanci z ostrowskiej komendy zatrzymali kierowcę ciężarowego MAN-a, który wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało, że w chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 41-latkowi. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.