KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE
Głuchoniemi
Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Policjant, który mi pomógł
Dzielnicowy bliżej nas
Zostań jednym z nas
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Najczęściej czytane

 1. Ostrowski policjant Vicemistrzem Polski służb mundurowych w kolarstwie szosowym

  St. post. Michał Michalski pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Poza pracą w Policji, jego pasją jest kolarstwo. W minioną niedzielę, 3 września ostrowski policjant został Vicemistrzem Polski. Jak sam mówi, w ramach treningu miesięcznie przejeżdża ponad 1 tysiąc km na rowerze.

 2. Policjanci ustalili i zatrzymali kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej

  Ostrowscy policjanci w nocy z 3/4 września ruszyli w pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca usiłując zbiec policjantom stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. 20-latek uciekający przed policjantami w chwili zatrzymania miał ponad 0,5 promila alkoholu.

 3. Ostrowski policjant doskonali umiejętności karate

  Policjant ostrowskiej komendy st. asp. Grzegorz Kuroszczyk w miniony weekend, 2-3 września pod okiem japońskiego mistrza karate szkolił i doskonalił swoje umiejętności. Staż odbył się w Ząbkowicach Śląskich.

 4. Bezpieczna droga do szkoły z sierż. Pyrkiem - video

  Dzisiaj, 4 września został zainaugurowany nowy rok szkolny 2017/2018. Nad bezpieczeństwem wszystkich udających się do szkół, czuwają ostrowscy policjanci. Podejmowane przez nich działania mają na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa młodzieży szkolnej, w tym w szczególności najmłodszych uczniów w czasie ich drogi do szkoły i powrotu do domu. W rejonie szkół i przedszkoli pojawił się sierż. Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji. Sierż. Pyrek szczególnie dbał o bezpieczeństwo najmłodszych pomagając im przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy i tłumacząc, jak odpowiednio zachowywać się na drodze.

 5. WORD wspiera ostrowską drogówkę

  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu od lat wspiera wszelkie inicjatywy, które policjanci podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. W ramach tej współpracy WORD wspiera również rzeczowo ostrowską komendę. Dyrektor Stanisław Piotrowski dzisiaj, 12 września przekazał p.o. Komendantowi Powiatowemu Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotrowi Wilkowskiemu kluczyki od samochodu, który wcześniej służył do egzaminowania przyszłych kierowców. Pojazd zasili tabor Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy.

 6. Zatrzymany za kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego

  Kara do 15 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniemu mężczyźnie. Jak wynika z zebranego przez policjantów materiału, mężczyzna na terenie powiatu ostrowskiego, poprzez wyłamanie okna, dostał się do wnętrza mieszkania. Jego łupem padła złota biżuteria i pieniądze.

 7. Sierżant Pyrek uczy dzieci bezpiecznych zachowań na drodze

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim prowadzą działania profilaktyczne skierowane do wszystkich mieszkańców powiatu ostrowskiego. Wrzesień obfituje w szereg spotkań profilaktycznych, podczas których policjanci przypominają dzieciom i młodzieży szkolnej o bezpieczeństwie na drodze. Działania profilaktyczne, w tym spotkania z policjantami, mają nieustannie przypominać dzieciom, o różnego rodzaju zagrożeniach i sposobach ich unikania, jak również bezpiecznie poruszać się i przechodzić przez ulicę.

 8. Złodziej w rękach policjantów

  Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i włamanie do mieszkań na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. 23-latek usłyszał w sumie cztery zarzuty. Straty powstałe na skutek jego przestępczej działalności oszacowano na kwotę ponad 4,5 tys. złotych.

 9. Włamał się do kościelnych skarbonek

  Ostrowscy kryminalni zatrzymali 51-latka, który wszedł do kościoła i okradł skarbonki z datkami. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna był poszukiwany. 51-latek przebywa już w areszcie, a za kolejne naruszenia prawa ponownie odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

 10. Pożegnanie lata z Policją - video

  „Żegnamy lato na rok” - tym hasłem policjanci wspólnie z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego pożegnali tegoroczne lato. Ostrowscy policjanci, jak co roku, rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie, a najmłodsi mieli okazję choć na chwilę zostać policjantem. W tym roku, o bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprezy zadbał także Sierżant Pyrek – maskota wielkopolskiej Policji, którego mieszkańcy witali z wielkim uśmiechem na twarzy.