KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE
Głuchoniemi
Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Dzielnicowy bliżej nas
Zostań jednym z nas
LUDZIE TO NIE TOWAR
„ Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny".

Najczęściej czytane

 1. Mikołajkowa wizyta u małych pacjentów

  Dzisiaj, 6 grudnia, sierżant Pyrek-maskotka wielkopolskiej Policji wraz z policjantami odwiedził małych pacjentów ostrowskiego szpitala. Były odblaskowe prezenty, słodycze i dużo uśmiechu. Wszystkim małym pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i wielu powodów do radości.

 2. "Kryształowe Gwiazdy" dla ostrowskich policjantów

  Kryształowe Gwiazdy” już po raz 13 zostały wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. Wśród laureatów byli również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

 3. Mistrzowskie osiągnięcia ostrowskich policjantów

  Ostrowscy policjanci, którzy na co dzień realizują obowiązki służbowe na rzecz bezpieczeństwa odnoszą sportowe sukcesy w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Zaangażowanie i ciężka praca skutkuje mistrzowskimi tytułami.

 4. Ostrowscy policjanci wobec przemocy dziecka

  W ramach Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci oraz Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili szkolenie dla pedagogów powiatu ostrowskiego przypominając im m. in. zasady postępowania w przypadku ujawnienia przemocy wobec dziecka.

 5. Policjanci otrzymali narkotesty

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim dzięki wsparciu działającej przy Staroście Ostrowskim Komisji Bezpieczeństwa i Porządku otrzymali skuteczne „narzędzie” do walki z przestępczością narkotykową. Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk przekazał p.o. Komendanta Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotrowi Wilkowskiemu kilkadziesiąt narkotestów, które służą do identyfikacji środków odurzających i substancji psychotropowych.

 6. Nietrzeźwi za kierownicą zatrzymani przez policjantów

  Kolejny raz okazało się, że mimo zaostrzonych przepisów i wzmożonych kontroli policyjnych, a także tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w dalszym ciągu na drogach można spotkać kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem alkoholu. Wczoraj, 22 listopada, 46-latek mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie doprowadził do zdarzenia drogowego. Policjanci zatrzymali też 44-latka, który kierował samochodem mając blisko 4 promile alkoholu.

 7. Zajęcia klas mundurowych z technikiem kryminalistyki

  Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim współpracując z klasami mundurowymi prowadzi szereg zajęć, które m. in. mają pokazać młodzieży, czym jest służba w formacji mundurowej. Dzisiaj, 1 grudnia uczniowie o profilu prawno-policyjnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w zajęciach z policyjnym technikiem kryminalistyki.

 8. Dzielnicowi dla bezpieczeństwa osób bezdomnych – wideo

  Dzielnicowi ostrowskiej komendy rozpoczęli kontrole miejsc, w których mogą pojawić się osoby bezdomne. Cykliczne działania mają na celu zapobieganie utracie życia lub zdrowia z powodu wychłodzenia organizmu osób przebywających w opuszczonych, zrujnowanych budynkach i miejscach niezapewniających właściwego bezpieczeństwa. Mundurowi przypominają, że można sygnalizować policjantom miejsca, w których przebywają bezdomni nie tylko pod numerem alarmowym, ale również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

 9. Kampania "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" - wykaz Stacji Kontroli Pojazdów

  Zapraszamy kierowców w dniach: 2.12, 9.12 i 16.12. br. – na ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów – gdzie będzie możliwość bezpłatnej kontroli oraz regulacji świateł.

 10. Zatrzymani z narkotykami

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w ciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali pięciu mężczyzn, przy których ujawniono narkotyki. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli substancje, które policyjny tester zidentyfikował, jako marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym mężczyźni odpowiedzą przed sądem.