KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE
Głuchoniemi
Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Policjant, który mi pomógł
Dzielnicowy Wielkopolski 2017
Dzielnicowy bliżej nas
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Policyjne miasteczko na „MajOSTaszkach”

  W miniony weekend odbył się ostrowski festyn „MajOSTaszki”, na którym obecni byli również ostrowscy policjanci. Na specjalnie przygotowanym stoisku prewencyjnym mieszkańcy Ostrowa Wlkp. mogli uzyskać informacje z zakresu prewencji kryminalnej. Policjanci przygotowali również dla najmłodszych atrakcje. Dzieci mogły z bliska obejrzeć radiowóz, motocykl oraz sprzęt policyjny używany w codziennej służbie. Każdy uczestnik festynu mógł przymierzyć czapki, kaski, tarcze, kamizelki oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 2. Dzień Przedsiębiorczości w ostrowskiej komendzie

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim gościli uczniów III Liceum Ogólnokształcącego z Ostrowa Wielkopolskiego w ramach 14 edycji Dnia Przedsiębiorczości. Młodzież zainteresowana zawodem policjanta miała okazję m.in. poznać strukturę organizacyjną Policji, zwiedzić budynek komendy i zaznajomić się z procedurą przyjęcia do służby.

 3. Policjanci dla bezpieczeństwa seniorów

  28 kwietnia 2017 r. w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie z ostrowskimi seniorami. Prelegenci – Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim podinsp. Zbigniew Raczak oraz Senator RP Łukasz Mikołajczyk omówili problemy oszustw dokonywanych na osobach starszych m.in. oszustwo metodą „na wnuczka” czy „one penny”.

 4. Ostrowscy policjanci obronili mistrzowski tytuł na X Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie

  Kreowanie sportowego trybu życia oraz gry fair play, to hasła które zagrzewały sportowców podczas X Wiosennego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie. Sportowa impreza została objęta honorowym patronatem przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasza Trawińskiego. Ostrowscy policjanci kolejny raz obronili mistrzowski tytuł.

 5. Wypadek z udziałem motocyklisty

  Wczoraj, 18 maja w miejscowości Sobótka doszło do wypadku drogowego z udziałem 46-letniego motocyklisty. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do ostrowskiego szpitala. Policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność do wszystkich użytkowników dróg.

 6. Złodziej torebki w rękach policjantów

  Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży torebki z dokumentami, telefonem i pieniędzmi, do której doszło w sobotę wieczorem. 34-latek odpowie za swój czyn przed sądem.

 7. Policjanci z profilaktyką na Festynie Rodzinnym

  Policjanci ostrowskiej komendy, jak co roku uczestniczyli w XXVI już Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego A Paulo w Ostrowie Wielkopolskim, który odbył się w Parku Miejskim. Festyn był okazją do propagowania szeroko pojętego bezpieczeństwa, stąd obecność policjantów ostrowskiej komendy.

 8. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 9. Przedszkolaki odwiedziły policjantów

  W ubiegły piątek, 12 maja dzieci z Publicznego Przedszkola nr 14 „Maluszek” zwiedziły Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Najmłodszym został przybliżony zawód Policjanta.

 10. Kierująca z promilami zatrzymana przez policjantów

  Ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie miała 54-letnia kierująca, która na jednej z ulic powiatu ostrowskiego straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.