KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE
STOP SEKSTURYSTYCE!
Głuchoniemi
Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Policjant, który mi pomógł
Dzielnicowy Wielkopolski 2017

Najczęściej czytane

 1. Ostrowscy policjanci ,,Grali z Sercem” dla Weroniki

  W sobotę, 08 kwietnia br., w hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum w Lubaszu odbyły się VII Mistrzostwa Wielkopolski w Piłce Siatkowej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie - insp. Piotra Ryżka. Tym razem mundurowi zagrali dla Weroniki Figlarz, która od ubiegłego roku walczy z chłoniakiem Hodgkina. Ostrowscy policjanci stanęli na podium zajmując III miejsce.

 2. „SpoKREWnieni służbą”- ostrowscy policjanci na rzecz krwiodawstwa

  Dzisiaj, 23 marca w ramach działań związanych ze zbiórką krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą” zainicjowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, uczniowie klas prawno-policyjnych a także osoby cywilne, honorowo oddawali krew w zorganizowanym w ostrowskiej komendzie punkcie krwiodawstwa. W sumie najcenniejszy dar w postaci własnej krwi oddało 81 osób.

 3. Dzielnicowi dla bezpieczeństwa dzieci w sieci

  W Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie z dzielnicowymi ostrowskiej komendy. Spotkanie dotyczyło przemocy w Internecie. Policjanci tłumaczyli młodym ludziom, że świat wirtualny poza wieloma walorami rozrywkowymi, informacyjnymi czy też edukacyjnymi to również źródło zagrożeń, o których należy pamiętać.

 4. STOP cyberprzemocy – policjanci rozmawiają z młodzieżą o zagrożeniach

  Aby zapobiec niepożądanym sytuacjom, dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o niebezpieczeństwach oraz skutkach wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu.

 5. Policjanci na dniach profilaktyki

  O tym, że znakowanie rowerów to sposób na skuteczną walkę ze złodziejami wiedzą już nawet najmłodsi. Policjanci ostrowskiej komendy gościli w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie przez dwa kolejne dni znakowali rowery. Przy okazji tego spotkania mundurowi przypominali uczniom o bezpieczeństwie na drodze.

 6. Policjanci na XL Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  12 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się miejskie eliminacje XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali między innymi policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.

 7. Policjanci zapobiegli tragedii

  Policjanci w swojej codziennej służbie mają do czynienia z różnymi, często bardzo trudnymi sytuacjami, w trakcie których ratują ludzkie życie. Jednym z przykładów takich sytuacji jest interwencja z ubiegłego wtorku, 18 kwietnia, w trakcie której po otrzymanym zgłoszeniu mundurowi obezwładnili 31-latka, który chciał rzucić się pod nadjeżdżające pojazdy.

 8. PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - PODSUMOWANIE AKCJI

  Podczas całych działań trwających sześć dni „Prędkość-zero tolerancji” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim skontrolowali łącznie ponad 1100 pojazdów. 469 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości, 5 z nich straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Ponadto mundurowi zatrzymali 102 dowody rejestracyjne w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów.

 9. DEBATA SPOŁECZNA POD HASŁEM "POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE-MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW"

  Dzisiaj, 11 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się DEBATA SPOŁECZNA POD HASŁEM "POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE-MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW". Uczestnicy debaty mieli okazję porozmawiać wspólnie z policjantami i poruszyć nurtujące ich problemy dotyczące bezpieczeństwa.

 10. Sfałszował dowód osobisty, poszukiwany był listem gończym

  Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym, który posiadał przy sobie podrobiony dokument tożsamości. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów po awanturze, którą wywołał w pociągu.