KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE
Głuchoniemi
Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Dzielnicowy bliżej nas
Zostań jednym z nas
LUDZIE TO NIE TOWAR
„ Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny".

Najczęściej czytane

 1. Policjanci zbierali nakrętki dla Maksa

  St. sierż. Maciej Karasiński- dzielnicowy ostrowskiej komendy aktywnie zaangażował się w pomoc choremu chłopcu. Z inicjatywy dzielnicowego policjanci i pracownicy cywilni ostrowskiej komendy od października tego roku zbierali plastikowe nakrętki. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 3-letniemu chłopcu w walce z chorobą nowotworową.

 2. Policjanci przejęli ponad 1,5 kilograma narkotyków

  Zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków usłyszał zatrzymany 25-latek. Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zabezpieczyli amfetaminę w łącznej ilości ponad 1,5 kilograma. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na prawie 51 tysięcy złotych.

 3. Spotkanie wigilijne w ostrowskiej komendzie

  Tradycją stało się już, że w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia funkcjonariusze, pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz zaproszeni goście spotykają się żeby połamać się opłatkiem i złożyć sobie wzajemnie, świąteczne życzenia.

 4. Podziękowania dla policjantów, którzy uratowali ludzkie życie

  Za szczególne zasługi w ratowaniu życia i zdrowia ostrowskim policjantom podziękował w ubiegły wtorek, 19 grudnia p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotr Wilkowski.

 5. KWP – Policjanci podsumowali 2017 rok

  Mniej kradzieży, mniej włamań, rozbojów, bójek, pobić i uszkodzeń. Większa wykrywalność. Jednym z priorytetów - bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas odprawy służbowej w Urzędzie Wojewódzkim wielkopolscy policjanci podsumowali swoje działania na rzecz bezpieczeństwa w 2017 rok. W odprawie uczestniczył Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz szefowie wszystkich prokuratur działających na terenie województwa.

 6. „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”

  Policyjni profilaktycy spotkali się z ostrowskimi uczniami w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. W trakcie pogadanek przypominali między innymi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich.

 7. Ostrowscy policjanci honorowo oddają krew

  Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. podsumowali rok 2017. W ubiegłym roku członkowie oraz wolontariusze klubu oddali ponad 55 litrów krwi. Policjanci zachęcają do oddawania krwi. Pierwsza z tegorocznych akcji rozpocznie się w połowie marca, a udział w niej wezmą ostrowscy funkcjonariusze.

 8. Narkotykowe zatrzymanie

  Ostrowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którym postawiono zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Obu mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

 9. Nie zatrzymał się do kontroli. Był nietrzeźwy

  Blisko 1,5 promila alkoholu znajdowało się w organizmie 48-latka, który kierował samochodem marki Mercedes. Mężczyzna dodatkowo nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

 10. Świąteczny weekend na drogach powiatu ostrowskiego

  Zwiększona liczba policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim czuwała nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas świątecznego weekendu. Podczas trwania działań na terenie powiatu ostrowskiego doszło do 22 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.