KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE
Głuchoniemi
Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Policjant, który mi pomógł
Dzielnicowy bliżej nas
Zostań jednym z nas
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Najczęściej czytane

 1. Święto Policji ostrowskich funkcjonariuszy

  Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań zarówno dla samych policjantów i pracowników Policji, jak i tych, z którymi, na co dzień współpracują. 21 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uroczyście obchodzili 98-lecie powstania Policji Państwowej. Akademii przewodniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski.

 2. Oświadczenie: Autor artykułu opublikowanego na stronie www.ostrow24.tv mija się z prawdą

  Dziennikarz, który opublikował 3 sierpnia 2017 r. na stronie internetowej www.ostrow24.tv artykuł pt. „Skandal. Policja bezprawnie zabrała prawo jazdy?” mija się z prawdą i wprowadza swoich czytelników w błąd. Działania policjantów były prawidłowe.

 3. Policjanci „nakręcali” bezpieczeństwo nad wodą - video

  Ostrowscy policjanci zorganizowali na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Piaski Szczygliczka akcję profilaktyczną w ramach projektu MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Funkcjonariusze edukowali wypoczywających, w jaki sposób należy zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Każdy z wypoczywających mógł nauczyć się i wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie.

 4. Jechał za szybko i ... stracił prawo jazdy - video

  Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, zatrzymali kierującego mercedesem, który jechał z prędkością ponad 100 km/h przy dozwolonej 50 km/h. 49-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

 5. Narkotyki przy sobie i w domu- zatrzymani przez policjantów

  W ostatnim czasie policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali cztery osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków. Kolejne środki odurzające zabezpieczono w mieszkaniu jednego z nich. Zatrzymani odpowiedzą przed sądem.

 6. Służba z pojazdem Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii

  W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu ostrowskiego policjanci prowadzili kontrole przy użyciu pojazdu Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii (ETDiE). Mundurowi wykorzystując ten sprzęt kontrolują samochody, busy i ciężarówki. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu policjanci mogą eliminować z dróg pojazdy niesprawne technicznie i zanieczyszczające środowisko naturalne.

 7. Coś dla rowerzystów

  Rower jako środek transportu lub rekreacji sprawdza się znakomicie. Szczególnie latem, znacznie przyjemniej jest poruszać się jednośladem, niż stać samochodem w korkach. Rowerzyści poruszający się ulicami są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mają w związku z tym uprawnienia, ale i obowiązki. Nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.

 8. Policjanci zabezpieczyli pocisk lotniczy

  Wczoraj, 8 sierpnia podczas prac polowych znaleziono pocisk lotniczy. O niebezpiecznych pozostałościach z czasów wojny poinformował policjantów mieszkaniec gminy Nowe Skalmierzyce. Zabezpieczony niewybuch zostanie zneutralizowany na poligonie przez patrol saperski z Wrocławia. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, czy też próbować przenosić.

 9. Pijany motorowerem i „motocykliści” bez uprawnień w rękach policjantów

  Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 60-letni motorowerzysta, którego wczoraj, 9 sierpnia zatrzymali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego do kontroli drogowej. Funkcjonariusze zatrzymali też dwóch „motocyklistów”, którzy pomimo braku uprawnień kierowali motocyklami.

 10. Narkotykowe zatrzymania

  Ostrowscy policjanci zatrzymali osoby, które wbrew prawu posiadały środki odurzające. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyku. Wszystkim za popełnione przestepstwo grozi odpowiedzialność karna.