KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE
Głuchoniemi
Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Zostań jednym z nas
LUDZIE TO NIE TOWAR
„ Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny".
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Rozpoznajesz tę osobę? Zadzwoń! - video

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim poszukują mężczyzny mogącego mieć związek z kradzieżą torebki z zawartością portfela. Osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt z Policją.

 2. Włamywacz z targowiska miejskiego ustalony i zatrzymany

  Ostrowscy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzewanego o kilkanaście włamań na terenie targowiska miejskiego. Pies służbowy Kaja o specjalności tropiącej, którego przewodnikiem jest asp. Mariusz Lis podjął trop i był pomocny w zatrzymaniu sprawcy. Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat więzienia. 26-latek odpowie w warunkach recydywy.

 3. Policja na festynie miejskim

  Policjanci ostrowskiej komendy, jak co roku uczestniczyli w festynie miejskim „majOSTaszki”, który zorganizowany został na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Piaski - Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie, a najmłodsi mieli okazję choć na chwilę zostać policjantem.

 4. III Ostrowski Tydzień Trzeźwości „Alternatywy”- wideo

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowali III Ostrowski Tydzień Trzeźwości „Alternatywy”, który zgromadził uczniów szkół średnich powiatu ostrowskiego podczas pięciu dni specjalnie przygotowanych atrakcji. Głównym tematem tegorocznej edycji było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 5. Ostrowski policjant jednym z najlepszych w wyciskaniu sztangi

  W sobotę, 12 maja 2018 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyły się połączone imprezy: o Puchar Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz XIV Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Mężczyzn i Kobiet. Zawody miały na celu uczczenie pamięci Wojciecha Jastrzębia – podoficera Służby Więziennej, wieloletniego funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Świdnicy.

 6. Dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego

  W okresie letnim na drogach pojawia się znacznie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności użytkowników jednośladów – rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Pamiętajmy również o pieszych, którzy tam gdzie nie ma chodników będą korzystać z jezdni. Ostrowscy policjanci m. in. odwiedzają dzieci i młodzież szkolną przypominając o ich bezpieczeństwie.

 7. Poszukiwania zaginionej osoby

  W piątek, 27 kwietnia 2018 roku, na terenie Ośrodka rekreacyjno-sportowego Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim, miały miejsce ćwiczenia sprawdzające gotowość i koordynacje działań służb, jakie przeprowadzane są w przypadku poszukiwań osoby zaginionej.

 8. Policjanci zatrzymali poszukiwanych

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w ostatnich dwóch tygodniach zatrzymali 10 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Skuteczne rozpoznanie kryminalnych i policyjna czujność przyniosły pozytywne efekty.

 9. Mistrzowskie tytuły ostrowskiego policjanta w wyścigach kolarskich

  W niedzielę, 20 maja br. w Nowym Belęcinie w powiecie leszczyńskim (województwo wielkopolskie) pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka odbyły się II Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Dzień wcześniej, w Poznaniu odbył się XX Jubileuszowy Wyścig Kolarski „SMOCHOWICE TOUR 2018” o puchar Prezydenta Miasta Poznania pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. Policjant z Ostrowa Wielkopolskiego st.post. Michał Michalski zdobył mistrzowskie tytuły.

 10. Kolejny włamywacz zatrzymany przez policjantów

  Wczoraj, 10 maja policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do sklepu z artykułami dziecięcymi. 30-latek usłyszał już zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i usiłowania dokonania tego przestępstwa. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia.