KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Zostań jednym z nas
LUDZIE TO NIE TOWAR
Ochrona prawna policjanta
Szkoda Ciebie na takie patoklimaty

Najczęściej czytane

 1. Rozpoznajesz te osoby?

  Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Ostrowie Wielkopolskim prowadzą postępowanie dotyczące oszustw komputerowych. Każdy, kto rozpoznaje widoczne na nagraniu osoby proszony jest o kontakt telefoniczny.

 2. Wyróżnienia dla ostrowskich policjantów

  Kolejna grupa funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim została mianowana na wyższe stanowiska służbowe. W tym dniu medale od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu otrzymali Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

 3. Trzy nowe radiowozy wzmocniły flotę ostrowskiej Policji

  Trzy nowe radiowozy zasiliły tabor Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Oznakowane radiowozy zostały zakupione ze środków budżetowych Policji oraz dzięki dofinansowaniu z Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Gminy Przygodzice oraz Gminy Ostrów Wielkopolski.

 4. I Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu. Ostrowscy policjanci zdobyli III miejsce

  Propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, to główny cel, który przyświecał wszystkim uczestnikom I Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu. Sportowa impreza została zorganizowana w Hali Widowiskowo-Sportowej w Stawiszynie. Zwyciężyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zajęli III miejsce.

 5. Zostań jednym z nas

  Ostrowscy policjanci zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji. Zainteresowani mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas pokonywania toru przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego do Policji.

 6. Z pomocą dla bezdomnych

  Bezdomni w okresie jesienno-zimowym potrzebują szczególnej pomocy. W trosce o bezdomnych ostrowscy policjanci wspólnie z księdzem z parafii pw. Ducha Świętego przeprowadzili działania.

 7. Narkotyki i dopalacze zabijają. Kolejne spotkania w ramach kampanii

  „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. To kampania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 8. Działania na przejazdach kolejowych

  Ostrowscy dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, prowadzą cykliczne działania ukierunkowane na podniesienie bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych. Przedstawiciele obu służb monitorują zachowania uczestników ruchu związane m.in. z ignorowaniem znaku STOP, czy wjazdem na przejazd pomimo włączonej sygnalizacji ostrzegawczej lub zamykających się rogatek. Podejmowanie działania mają na celu kształtowanie i utrwalanie bezpiecznych zachowań, a w konsekwencji zmniejszenie liczby poważnych w skutkach wypadków drogowych.

 9. Sukcesy ostrowskiego policjanta i jego psa Mastera

  W piątek 7 września zakończyły się w Sułkowicach XVIII Kynologiczne Mistrzostwa Policji. W finale zawodów zmierzyły się wyłonione z każdego województwa i Komendy Stołecznej Policji reprezentacje przewodników psów patrolowo-tropiących. Zawody patronatem objął Komendant Główny Policji. Ostrowski policjant reprezentował KWP w Poznaniu i drużynowo zajął I miejsce.

 10. Ślubowanie uczniów klas prawno-policyjnych

  Przypadający jak co miesiąc apel klas mundurowych w ostrowskim Ekonomiku, miał tym razem szczególnie uroczysty charakter. Swoje ślubowanie złożyli uczniowie klas prawno – policyjnych, wypowiadając słowa roty specjalnie przygotowanej właśnie dla uczniów klas o profilu mundurowym. W uroczystości uczestniczyła dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych pani Beata Matuszczak i pani Dorota Jamińska oraz Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wlkp. insp. Piotr Wilkowski.