KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE
Głuchoniemi
Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Policjant, który mi pomógł
Dzielnicowy bliżej nas
Zostań jednym z nas
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Najczęściej czytane

 1. Policyjne zajęcia dla „mundurowych” - video

  Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim współpracując z klasami mundurowymi prowadzi szereg zajęć, które m. in. mają pokazać młodzieży, czym jest służba w formacji mundurowej. W ostatnim czasie przygotowane zajęcia przez funkcjonariuszy połączone były z praktyką, aby młodzież mogła nie tylko zapoznać się ze służbą w Policji, ale w pewnym stopniu jej doświadczyć.

 2. „Bezpieczna droga do szkoły” z ostrowskim dzielnicowym

  4 października br. w Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny„Bezpieczna droga do szkoły”. Pomysłodawcą konkursu był dzielnicowy ostrowskiej komendy asp. sztab. Maciej Dobroś. Celem działań dzielnicowych jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przemieszczającym się do szkoły i ze szkoły do miejsca zamieszkania.

 3. Policjanci namierzyli i zatrzymali poszukiwanego, który nie powrócił do zakładu karnego -wideo

  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Poznaniu zatrzymali 35-latka. Mężczyzna ten został skazany na karę więzienia za przestępstwa przeciwko mieniu. Skazany miał zgodę na udział w zajęciach poza murami zakładu. W połowie czerwca br. 35-latek nie powrócił do zakładu.

 4. Zatrzymany za narkotyki i dopalacze

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z ostrowskiej komendy w związku z przestępczością narkotykową zatrzymali 25-letniego mężczyznę. Kryminalni przejęli ponad 30 opakowań z dopalaczami i kilkadziesiąt gramów marihuany.

 5. Włamał się do kościelnych skarbonek

  Ostrowscy kryminalni zatrzymali 51-latka, który wszedł do kościoła i okradł skarbonki z datkami. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna był poszukiwany. 51-latek przebywa już w areszcie, a za kolejne naruszenia prawa ponownie odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

 6. Policjanci uczestniczyli w Powiatowych Manewrach w Ratownictwie Medycznym

  24 września br. na terenie „Parku Natury” w Odolanowie odbyła się XI edycja Powiatowych Manewrów w Ratownictwie Medycznym dla jednostek OSP, w której uczestniczyli również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Manewry były dla mundurowych doskonałą okazją do podnoszenia swoich umiejętności w zakresie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz do rozmów o bezpieczeństwie.

 7. Ostrowskie obchody Tygodnia Zrównoważonego Transportu

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w ostrowskich obchodach Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W piątek, w ramach akcji „Mobilny Ostrów” mundurowi przeprowadzili pogadankę dla przedszkolaków, a w sobotę zorganizowano przedsięwzięcie w ramach Dnia bez Samochodu.

 8. Szkolenie policjantów pełniących służbę w PdOZ

  W minioną środą, 11 października ostrowscy mundurowi uczestniczyli w szkoleniu z doskonalenia zawodowego w zakresie pełnienia służby w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia.

 9. Bezpieczne przejście przez jezdnię

  Wczoraj, 18 września dzielnicowi spotkali się z przedszkolakami, by „w praktyce” przypomnieć dzieciom w jakim miejscu można przechodzić przez jezdnię, jak korzystać z przejścia dla pieszych i czy warto nosić odblaski.

 10. Zatrzymany za liczne kradzieże i włamania

  W ręce ostrowskich policjantów wpadł 24-letni mężczyzna, podejrzany o liczne kradzieże oraz włamania do domów i mieszkań. Złodziej kradł wszystko, co wpadło mu w ręce, począwszy od sprzętów elektronicznych, poprzez biżuterię, rower, alkohol, czy papierosy.