KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE
Głuchoniemi
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Dzielnicowy bliżej nas
Zostań jednym z nas
LUDZIE TO NIE TOWAR
„ Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny".
Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku

Najczęściej czytane

 1. „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” w czasie ferii - wideo

  Policjanci ostrowskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim, w ramach realizowanego programu prewencyjnego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w okresie ferii oraz bezpieczeństwo podczas zabaw.

 2. Komunikat-poszukiwany właściciel roweru

  24 grudnia ubiegłego roku w Odolanowie przy ulicy Raszkowskiej znaleziono rower, typu damka. Właściciel proszony jest o kontakt z Komisariatem Policji w Odolanowie przy ul. Fr. Sójki. Informacje w tej sprawie udziela dzielnicowy asp. Grzegorz Graf, tel. 62-7377340, lub 786 936 402

 3. Ostrów Wlkp. -Policjanci zatrzymali oszustki działające metodą "na policjanta"

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa metodą „na policjanta”. Kobiety podające się za policjantki, wchodziły do mieszkań pod pozorem przeszukania lub zabezpieczenia kart kredytowych, informując ich właścicieli, że mogą mieć oni związek z przestępstwem. Zatrzymane „fałszywe policjantki” usłyszały już zarzuty, za które grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 4. Podsumowanie roku w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim

  Dzisiaj, 25 stycznia odbyła się roczna odprawa będąca podsumowaniem efektów pracy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim za rok 2017. W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, a także Prokuratury.

 5. Nowe radiowozy dla ostrowskich policjantów

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, otrzymali dzisiaj, 22 stycznia dwa nowe radiowozy marki Hyundai i20. Zakup nowych samochodów był możliwy dzięki finansowemu wsparciu władz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz samorządowców z Gminy Ostrów Wielkopolski. Część kosztów zakupionych pojazdów zostało pokryte przez Komendę Główną Policji.

 6. "Bezpieczna Kobieta" - ruszają zapisy na szkolenie

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. organizują III edycję szkolenia z zakresu technik samoobrony "Bezpieczna Kobieta" skierowaną do mieszkanek powiatu ostrowskiego. Szkolenie odbędzie się w marcu, a już dziś zapraszamy wszystkie chętne Panie do zapisów – liczba miejsc jest ograniczona.

 7. Policjanci uchronili 26-latka przed wyziębieniem

  Policjanci ostrowskiej drogówki uratowali przed wychłodzeniem mężczyznę, który w nocy z niedzieli na poniedziałek leżał pod drzewem na poboczu drogi. Mundurowi zaopiekowali się 26-latkiem, okryli go kocem termicznym i zabrali do radiowozu. Wyziębiony mężczyzna został odwieziony do szpitala, gdzie zajął się nim personel medyczny.

 8. Starosta podziękował policjantom, którzy zapobiegli tragediom

  W środę, 31 stycznia 2018 r. Starosta Ostrowski spotkał się z przedstawicielami służb mundurowych, którzy w minionym roku wykazali się wyjątkową postawą ratując ludzkie życie.

 9. Policja w Odolanowie dla bezpieczeństwa mieszkańców

  Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze wspiera Urząd Gminy i Miasta Odolanów. Burmistrz Miasta przy udziale p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotra Wilkowskiego przekazał na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Odolanowie kamizelki odblaskowe, które trafią m.in. do najmłodszych mieszkańców gminy w trakcie spotkań dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa na drodze. Działania policjantów wsparł również Wójt Gminy Przygodzice, który wręczył m.in. sprzęt biurowy oraz walizkę profilaktyczną.

 10. Ostrowscy policjanci honorowo oddają krew

  Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. podsumowali rok 2017. W ubiegłym roku członkowie oraz wolontariusze klubu oddali ponad 55 litrów krwi. Policjanci zachęcają do oddawania krwi. Pierwsza z tegorocznych akcji rozpocznie się w połowie marca, a udział w niej wezmą ostrowscy funkcjonariusze.