KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Zostań jednym z nas
LUDZIE TO NIE TOWAR
Ochrona prawna policjanta
Szkoda Ciebie na takie patoklimaty
Policja e-usługi

Najczęściej czytane

 1. Rozpoznajesz te osoby?

  Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Ostrowie Wielkopolskim prowadzą postępowanie dotyczące oszustw komputerowych. Każdy, kto rozpoznaje widoczne na nagraniu osoby proszony jest o kontakt telefoniczny.

 2. Policjanci zabezpieczyli narkotyki

  Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zlikwidowali uprawę konopi indyjskich znajdującą się na terenie jednej z posesji powiatu ostrowskiego. Rośliny rosły na plantacji, którą „opiekował się” 28-latek.

 3. Jazda skradzionym autem i czynna napaść na policjantów

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy jechali skradzionym autem. Kierowca po zatrzymaniu do kontroli nagle ruszył pojazdem w stronę policjantów. Funkcjonariusze użyli broni służbowej. Dodatkowo policjanci znaleźli narkotyki i sprawdzają, czy kierujący nie był pod ich działaniem. Na wniosek Policji i prokuratora jeden z mężczyzn został tymczasowo aresztowany.

 4. Ruszyli na ratunek jeszcze przed służbą

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego sierż. sztab. Paulina Kozłowska wraz z sierż.sztab. Piotrem Owsiakiem pomogli mężczyźnie, który w ataku hipoglikemii stracił przytomność w rejonie jednego ze sklepów. Na szczęście policjantka akurat tą drogą jechała na służbę i zauważyła leżącego mężczyznę. Dzielnicowa natychmiast podbiegła do poszkodowanego i ułatwiła mu oddychanie. Z pomocą ruszył też policjant, który akurat był na zakupach.

 5. Nielegalna uprawa konopi w szafie

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 28-latka podejrzewanego o nielegalną uprawę konopi i posiadanie znacznych ilości narkotyków. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli przystosowaną pod uprawę konopi szafę i namiot. To właśnie tam dojrzewały rośliny, z których można było później uzyskać marihuanę. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście krzewów, ponad pół kilograma suszu, wentylatory, lampy, młynki czy wagę elektroniczną.

 6. Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu z okazji Święta Policji

 7. Kontrole trzeźwości i stanu psychofizycznego kierowców autobusów

  Ostrowscy policjanci rozpoczęli dodatkowe sprawdzenia kierowców autobusów. Z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, tylko trzeźwy i wypoczęty kierowca jest gwarancją bezpieczeństwa na drodze.

 8. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali podpalacza. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie- wideo

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, 5 czerwca zatrzymali mężczyznę, który od lutego tego roku podpalał stogi słomy na terenie gminy Ostrów Wielkopolski i gminy Raszków. Sprawca swoim zachowaniem spowodował starty sięgające blisko miliona złotych.

 9. Jechała w obszarze zabudowanym ponad 130km/h.

  133km/h w terenie zabudowanym - z taką prędkością jechała 31-letnia kobieta, na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów przez kierującą.

 10. Miejsca wypoczynku pod okiem mundurowych

  Jak zachować się w sytuacji zagrożenia, gdzie bezpiecznie spędzać czas wolny oraz jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą to główne tematy poruszane przez policjantów podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą. Mundurowi kontrolują także rejony zbiorników wodnych, tereny leśne i przestrzegają przed kąpielami w miejscach niestrzeżonych.