Ostrowscy policjanci na Mistrzostwach Polski Policji w Piłce Siatkowej 2017

Data publikacji 30.06.2017

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej 2017. Zawody rozegrane zostały w dwóch halach sportowych na terenie Zawiercia. Spośród 13 drużyn, które stanęły do rywalizacji na podium stanęła drużyna reprezentująca wielkopolską Policję, w której skład weszło dwóch ostrowskich policjantów. To właśnie z Ostrowa Wielkopolskiego mł. asp. Łukasz Cierniak został najlepszym rozgrywającym podczas Mistrzostw.

W dniach 20-21 czerwca br. rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej – Zawiercie 2017. Do rozgrywek zgłosiły się drużyny Centralnego Biura Śledczego Policji oraz drużyny komend wojewódzkich z Rzeszowa, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Opola, Poznania, Radomia,Szczecina, Olsztyna i Katowic.

Najlepszą okazała się reprezentacja śląskiej policji. Miejsce trzecie wywalczyła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którą reprezentowali również policjanci ostrowskiej komendy: mł. asp. Łukasz Cierniak, st. sierż. Konrad Bronz.

Mł. asp. Łukasz Cierniak otrzymał również tytuł najlepszego rozgrywającego Mistrzostw Polski Policji w Piłce Siatkowej 2017.

Zawody uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz występ Zespołu Mażoretek Fantazja z Ogrodzieńca. Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczyli:komendant wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński, prezydent Miasta Zawiercie Witold Grim, starosta zawierciański Krzysztof Wrona, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Śląskiego asp.szt. Michał Szcześniak oraz reprezentant Polski w siatkówce siatkowej - Grzegorz Kosok.

Mistrzostwa zorganizował Wydział Doboru Szkolenia KWP w Katowicach przy współudziale Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. śląskiego, Urzędu Miasta w Zawierciu, Starostwa Zawierciańskiego oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu. Zawodnicy zakwaterowani byli w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym Morsko Plus.