Mistrzowskie tytuły ostrowskiego policjanta w wyścigach kolarskich

Data publikacji 22.05.2018

W niedzielę, 20 maja br. w Nowym Belęcinie w powiecie leszczyńskim (województwo wielkopolskie) pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka odbyły się II Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Dzień wcześniej, w Poznaniu odbył się XX Jubileuszowy Wyścig Kolarski „SMOCHOWICE TOUR 2018” o puchar Prezydenta Miasta Poznania pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. Policjant z Ostrowa Wielkopolskiego st.post. Michał Michalski zdobył mistrzowskie tytuły.

W dniach 19 i 20 maja br. w Poznaniu odbył się XX Jubileuszowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Poznania - „SMOCHOWICE TOUR 2018”. W ramach zawodów odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w kolarstwie szosowym pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu.

Pierwszy wyścig przeprowadzony został w sobotę 19 maja. Trasa przebiegała ulicami Poznania, przez osiedla Krzyżowniki – Smochowice. Zmagania odbywały się w dwóch klasyfikacjach: kobiet i mężczyzn. Dystans kryterium ulicznego wynosił 10 okrążeń, każde po 2800 m. Łącznie kolarze mieli do przejechania dystans 28 km.

W niedzielę, drugiego dnia policjanci z całego kraju zostali zaproszeni do współzawodnictwa w kolarstwie szosowym w kategorii MEGA na odcinku 105 km. Trasa niezwykle urokliwa lecz wymagająca, bowiem złożona była z urozmaiceń terenowych łącznie z długimi podjazdami o nachyleniu 17%. W tym roku sprzymierzeńcem kolarzy nie był także wiatr, który dawał do wiwatu amatorom kolarstwa, którzy determinacją nie odstępowali zawodowcom.

W Mistrzostwach Polski Policji w kolarstwie szosowym nie mogło zabraknąć st.post. Michała Michalskiego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

W pierwszym dniu podczas kryterium ulicznego zdobył on Tytuł Mistrza Polski zajmując I miejsce, natomiast w niedzielę w nowym Belęcinie zdobył tytuł Vicemistrza Polski Policji w kolarstwie szosowym.

Gratulujemy Michałowi! I życzymy dalszych sukcesów!