Ślubowanie uczniów klas prawno-policyjnych - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Ślubowanie uczniów klas prawno-policyjnych

Data publikacji 06.11.2019

Przypadający jak co miesiąc apel klas mundurowych w ostrowskim Ekonomiku, miał tym razem szczególnie uroczysty charakter. Swoje ślubowanie złożyli uczniowie klas prawno – policyjnych, wypowiadając słowa roty specjalnie przygotowanej właśnie dla uczniów klas o profilu mundurowym. W uroczystości uczestniczyła dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych pani Beata Matuszczak i pani Dorota Jamińska oraz Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wlkp. insp. Piotr Wilkowski.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia panu Komendantowi meldunku, powitania sztandaru oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie pierwszoklasiści z dwóch klas o profilu prawno – policyjnym złożyli ślubowanie na sztandar. Uczniowie wypowiadając słowa roty ślubowali m.in. przestrzegać prawa, przeciwstawiać się przejawom agresji i nietolerancji, a także, postępować honorowo i zgodnie z zasadami dobrych obyczajów, mając zawsze na względzie szacunek dla innych ludzi.

W kolejnej części, zgodnie z zasadami ceremoniału policyjnego, Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski przekazał sztandar szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu składającego się z uczniów klas pierwszych. W kilku słowach skierowanych do wszystkich uczniów klas prawno – policyjnych, pan Komendant podziękował za godną postawę i poszanowanie munduru, zachęcając jednocześnie do intensywnego zdobywania wiedzy oraz wstępowania w policyjne szeregi.

Ceremonię ślubowania zakończył przemarsz wszystkich mundurowych oddziałów klasowych. Całą uroczystość przygotowali i prowadzili nauczyciele, którzy w mundurze spędzili kilkadziesiąt lat – były żołnierz Czesław Skoniecki oraz były policjant ostrowskiej komendy Artur Kurczaba.