Z pomocą dla bezdomnych - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Z pomocą dla bezdomnych

Data publikacji 19.11.2019

Bezdomni w okresie jesienno-zimowym potrzebują szczególnej pomocy. W trosce o bezdomnych ostrowscy policjanci wspólnie z księdzem z parafii pw. Ducha Świętego przeprowadzili działania.

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi ostrowskiej komendy wspólnie z księdzem Łukaszem Skorackim z parafii pw. Ducha Świętego i przedstawicielami tej parafii sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Sprawdzając miejsca pobytu i ujawniając takie osoby, przekazywali im żywność i ciepłe napoje.

To właśnie w okresie jesienno-zimowym jednym z zadań policjantów jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Patrole pojawiają się w rejonach ogródków działkowych, dworców, czy opuszczonych budynków, czyli wszędzie tam, gdzie bezdomni mogą się próbować schronić przed zimnym wiatrem i mrozem. Funkcjonariusze w każdym przypadku napotkania takich osób proponują im schronienie w specjalnych placówkach i noclegowniach.

Ponownie apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami mrozów. Jeden telefon pod numerem alarmowym 112 może uratować życie.

Mundurowi przypominają, że można sygnalizować policjantom miejsca, w których przebywają bezdomni nie tylko pod numerem alarmowym, ale również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html