Zostań jednym z nas - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Zostań jednym z nas

Data publikacji 21.11.2019

Ostrowscy policjanci zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji. Zainteresowani mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas pokonywania toru przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego do Policji.

Dla tych, którzy chcą wstąpić do służby w Policji, mundurowi wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach będą organizować spotkania. Chętni do służby będą mogli sprawdzić swoje możliwości fizyczne oraz sprawdzić, czy przeszliby pierwszy etap kwalifikacyjny, ubiegając się o pracę w Policji. Policjanci będą monitorowali bieg, korygując ewentualne błędy.

Test sprawności fizycznej jest jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w Policji. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny - 1 min. 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty, które są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Przypominamy, że osoby zainteresowane służbą w Policji, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 mogą uzyskać informacje oraz złożyć wymagane dokumenty w Zespole Kadr i Szkolenia Wydziału Ogólnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Odolanowskiej 19.

Zainteresowani, którzy złożyli dokumenty i będą chcieli sprawdzić swoje umiejętności podczas pokonywania toru przeszkód prosimy o kontakt telefoniczny z Wydziałem Ogólnym 62/ 73 77 325.

przydatne linki:

http://bip.poznan.kwp.policja.gov.pl/KWP/rekrutacja-do-sluzby-w

http://praca.policja.pl/pwp/rekrutacja

http://praca.policja.pl/pwp/rekrutacja/38731,Test-sprawnosci-fizycznej.html