Aktualności

I Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu. Ostrowscy policjanci zdobyli III miejsce

Data publikacji 26.11.2019

Propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, to główny cel, który przyświecał wszystkim uczestnikom I Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu. Sportowa impreza została zorganizowana w Hali Widowiskowo-Sportowej w Stawiszynie. Zwyciężyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zajęli III miejsce.

W minioną sobotę drużyny z ośmiu jednostek Policji z terenu województwa wielkopolskiego rywalizowały na boisku w ramach I. Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu. Rozgrywki uroczyście rozpoczął szef kaliskiej komendy insp. Dariusz Bieniek, który w imieniu organizatorów imprezy przywitał wszystkich zawodników i podziękował im za przybycie. Jednocześnie życzył każdej z drużyn nie tylko zwycięstwa, ale również sportowej rywalizacji, a przede wszystkim wspaniałej zabawy. Przed wejściem na boisko wszyscy obecni na hali minutą ciszy uczcili pamięć zmarłej kilkanaście dni wcześniej Justyny Urbaniak, Burmistrza Miasta i Gminy Stawiszyn.

W sobotnich rozgrywkach uczestniczyły drużyny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, komend powiatowych z Czarnkowa, Jarocina, Krotoszyna, Ostrzeszowa, Ostrowa, Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Komisariatu Policji w Pobiedziskach. Ostatecznie klasyfikacja na podium wyglądała następująco:

I miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

II miejsce - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

III miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wlkp.


Podczas uroczystego zakończenia turnieju drużynom puchar wręczał Zastępca Burmistrza Stawiszyna Pan Grzegorz Kaczmarek wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Stawiszynie podkom. Mariuszem Kołodziejczykiem oraz Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej w Kaliszu podinsp. Tomaszem Mielcarkiem.

Statuetka dla najlepszego zawodnika powędrowała do rak przedstawiciela zwycięskiej drużyny z Poznania. Najlepszymi zawodniczkami turnieju okazały się przedstawicielki Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Tekst i zdjęcia: KMP Kalisz