Aktualności

Nie lekceważ ograniczeń prędkości! Kolejny kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 02.12.2019

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali kierującego, który w obszarze zabudowanym pędził ponad 100 km/h.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy. Zatrzymują między innymi takich kierowców, którzy nie stosują się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość na drodze oraz jednocześnie narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Przykładem takiego zachowania jest 31-latek, kierujący samochodem marki Peugeot Boxer. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał, że kierujący pędził w terenie zabudowanym 119 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo policjanci nałożyli na 31-latka mandat a jego konto powiększyło się również o 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.