Aktualności

Policjanci rozmawiali online z młodzieżą o hejcie i cyberzagrożeniach

Data publikacji 19.02.2021

Przemoc rówieśnicza, cyberzagrożenia oraz odpowiedzialność karna nieletnich, to główne tematy spotkań, które odbyły się podczas lekcji online z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim.

W tym tygodniu, policjantka spotkała się z młodzieżą podczas zajęć zdalnych. Za pośrednictwem platformy internetowej, mundurowa omówiła temat bezpieczeństwa w sieci w kontekście przemocy rówieśniczej. Sierż.sztab. Ewa Golińska-Jurasz zwróciła uwagę nie tylko na sam problem cyberprzemocy, ale i na właściwy sposób reakcji na negatywne zachowania w sytuacji, gdy jest się świadkiem nacisku na rówieśników.

Dodatkowo, policjantka wyjaśniła kwestię odpowiedzialności karnej nieletnich podając przykłady czynów karalnych, których czasem dopuszczają się osoby nieletnie oraz czynów, które mogą świadczyć o demoralizacji. Młodzież dowiedziała się, jakie konsekwencje może wobec nich wyciągnąć sąd rodzinny w przypadku konfliktu z prawem.

Poprzez organizowanie tego typu spotkań online policjanci starają się zapewnić uczniom dostęp do profilaktyki również podczas zdalnego nauczania.