Policyjne kontrole - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Policyjne kontrole

Data publikacji 04.07.2016

pol110Nietrzeźwi kierowcy to nadal problem na drogach. Motocyklista z ponad promilem alkoholu, sprawca uszkodzenia zaparkowanego samochodu z ponad 2,5 promilami, kolejny nietrzeźwy sprawca uszkodzenia trzech pojazdów na parkingu, kierujący osobowym autem z 2 promilami, czy kierujący rowerem z ponad 3 promilami. To kilka przykładów kierujących, którzy narażają przede wszystkim zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego.

Dziewiętnastu nietrzeźwych kierowców w miniony weekend zatrzymali policjanci ostrowskiej komendy na terenie powiatu i miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Pomimo apeli i przestróg ze strony policjantów nadal wielu kierowców podejmuje ryzyko i zasiada za kierownicą po pijanemu. Ale ryzykują oni nie tylko utratę prawa jazdy, ale także przede wszystkim narażają zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego.

Oto kilka przypadków z ostatniego weekendu:

Policyjny alcotest wykazał u 51-letniego rowerzysty ponad 2,5 promila alkoholu. 58-letni rowerzysta został zatrzymany z blisko promilem alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejnemu rowerzyście badanie trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu.

Zatrzymany został kierujący samochodem osobowym z blisko 2 promilami alkoholu. Dodatkowo 31-latek posiadał czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 2,5 promila alkoholu u 27-letniego kierowcy samochodu, który także posiadał czynny zakaz kierowania pojazdami. Policjanci zatrzymali 44-letniego kierowcę osobowego auta, któremu badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany został także, kierujący samochodem, który ze wstępnych ustaleń policjantów uszkodził inne zaparkowane auto. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu posiadał 19-latek, który na jednym z parkingów na terenie powiatu ostrowskiego uszkodził trzy zaparkowane pojazdy. Również za kierownicę pojazdu zasiadł nietrzeźwy motocyklista-badanie stanu trzeźwości 25-latka wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Motocyklista w trakcie jazdy, nie posiadał kasku ochronnego, dodatkowo mężczyzna poruszał się motocyklem bez tablicy rejestracyjnej.

Apelujemy i ostrzegamy! Policjanci będą bardzo surowo podchodzić do pijanych uczestników ruchu drogowego. Apel kierujemy również do członków rodzin, przyjaciół, znajomych, aby nie wsiadały do samochodów z nietrzeźwymi kierowcami i skutecznie uniemożliwiały im jazdę. Ustrzeże to kierowców przed odpowiedzialnością karną, a uczestników ruchu drogowego przed tragicznymi skutkami wypadków.

Uprzedzamy także, że nietrzeźwi rowerzyści spotkają się z równie stanowczą reakcją jak nietrzeźwi kierowcy samochodów. Nietrzeźwy rowerzysta jest potencjalną ofiarą wypadku.

POMYŚL ZANIM BÊDZIE ZA PóŹNO!