Uderzył w słup energetyczny. Był nietrzeźwy - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Uderzył w słup energetyczny. Był nietrzeźwy

Data publikacji 04.12.2019

Policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w miejscowości Słaborowice kierując samochodem osobowym uderzył w słup energetyczny. Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia, a gdy trafił w ręce Policji, po zbadaniu go okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu.

Ostrowscy policjanci zatrzymali wczoraj, 3 grudnia nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję. Do zdarzenia doszło przed 17:00 w Słaborowicach. Tam 44-latek kierując samochodem osobowym uderzył w słup energetyczny. Następnie wysiadł z auta i się oddalił. Zdarzenie widziało dwóch świadków, którzy poinformowali policjantów. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że samochodem kierował 44-latek. Funkcjonariusze w krótkim czasie dotarli do kierującego. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, przeprowadzone wobec niego badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu.

44-latek trafił do policyjnego aresztu.

Przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat więzienia.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie! Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.