Ostrowscy policjanci zareagowali natychmiast i uratowali mężczyznę - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Ostrowscy policjanci zareagowali natychmiast i uratowali mężczyznę

Data publikacji 31.12.2020

Pod koniec grudnia policjanci ostrowskiej komendy dostali zgłoszenie o próbie samobójczej. Natychmiast pojechali pod wskazany adres. Po szybkich ustaleniach dowiedzieli się, że w mieszkaniu jest mężczyzna, który podciął sobie żyły. Policjanci dostali się do mieszkania i udzielili 65-latkowi niezbędnej pomocy.

Kilka dni temu tuż przed godziną 9:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta mężczyzna podciął sobie żyły na ręce i mocno krwawi.

Dyżurny na miejsce skierował policyjne patrole. Policjanci Wydziału Kryminalnego w mieszkaniu zastali mężczyznę z ranami ciętymi w okolicach nadgarstków. Policjanci natychmiast rozpoczęli ratowanie jego życia. Na rany nałożyli opatrunek uciskowy tamujący krwawienie. Do czasu przybycia karetki monitorowali funkcje życiowe poszkodowanego i rozmawiali z nim, aby nie dopuścić do utraty przytomności. Następnie opatrzonego mężczyznę przekazali załodze karetki pogotowia, która udzieliła mu pomocy medycznej, a następnie przewiozła na obserwację do szpitala.