Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 22.02.2021

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego włączają się w akcję „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który w tym roku organizowany jest w dniach od 22 do 28 lutego. W organizację obchodów, oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej, włączyli się również asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi i policjanci.

Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W ramach akcji osoby pokrzywdzone mogą skorzystać z bezpłatnych porad i informacji.

W akcję, wzorem lat ubiegłych włączyli się również ostrowscy policjanci. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego będą udzielać informacji w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w dniach od 22 do 28 lutego, w godzinach od 7:30 do 15:30.

Ponadto funkcjonariusze Wydziału Prewencji pełnić będą dyżury od 9:00-15:00, w ramach punktu konsultacyjnego, który znajdować się będzie w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim w pokojach 34-36, ul Sądowa 2 jak również w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w godzinach 8:00-22:00.

Wszystkie osoby, które zgłoszą się w tych dniach do policjantów będą mogły uzyskać pomoc, jak również poznać prawa jakie w obowiązującym porządku prawnym przysługują osobom pokrzywdzonym. Jednym z zamierzeń akcji jest uświadomienie pokrzywdzonym, że w trudnych dla siebie chwilach nie są sami.