Ostrowski policjant osiągnął wysokie wyniki podczas zawodów w kolarstwie szosowym

Data publikacji 25.08.2022

21 sierpnia br. w Warce odbyły się po raz piąty Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Tytułu Mistrza Polski bronił ostrowski policjant sierż. sztab. Michał Michalski. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim wziął również udział w Orlen Tour de Pologne Amatorów w Arłamowie

Wyścig w kolarstwie szosowym w Warce był okazją do sprawdzenia swoich sił dla wszystkich chętnych uczestników, zawodowców i amatorów.

Na linii startowej stanęli funkcjonariusze z całej Polski, reprezentujących różne służby mundurowe, w tym Policję, Wojsko Polskie, Straż Pożarną, Straż Graniczną i Służbę Więzienną.

Ostrowską komendę reprezentował policjant Wydziału Ruchu Drogowego sierż. sztab. Michał Michalski, który bronił tytułu Mistrza Polski.

Zawodnicy pokonali 66-kilometrową trasę (2 okrążenia po 33 km).

Nasz policjant zawody ukończył na 6 pozycji z czasem 1h35 min, co dało średnią prędkość blisko 41km/h. Jak sam przyznał poziom w tym roku był bardzo wysoki.

Prawie miesiąc wcześniej, bo 31 lipca kolarze-amatorzy wystartowali w ramach Orlen Tour de Pologne Amatorów, w ramach których rywalizowano również o tytuł Najlepszego w Górskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Zawody odbyły się w m. Arłamów. Wśród zawodników był również sierż. sztab. Michał Michalski.

Trasa liczyła 75 kilometrów a kolarze musieli pokonać wiele trudnych podjazdów, a po nich szybkich zjazdów.

Start odbył się w trudnych warunkach pogodowych, padał deszcz i było bardzo ślisko. Jednak w trakcie pierwszej pętli pogoda znacznie się poprawiła.

Sierż.sztab. Michał Michalski na około 1400 startujących zajął 80 pozycje, natomiast wśród policjantów zdobył 9 miejsce. Czas, w którym pokonał dystans to 2h25min, co dało średnią prędkość blisko 31km/h.

Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów.