KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Zostań jednym z nas
LUDZIE TO NIE TOWAR
„ Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny".
Policjant, który mi pomógł
Ochrona prawna policjanta

Najczęściej czytane

 1. Dzielnicowy uczył dzieci bezpiecznych zachowań na drodze

  Ostrowscy policjanci nie ustają w działalności profilaktyczno - edukacyjnej skierowanej do dzieci i młodzieży szkolnej z miasta i powiatu ostrowskiego. Dzisiaj, dzielnicowy sierż. sztab. Maciej Karasiński spotkał się z uczniami klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie z dzielnicowym było dla dzieci okazją do przekazania im wielu cennych rad w ramach bezpiecznego spędzenia czasu oraz bezpieczeństwa na drodze. Policjant wręczył też dzieciom odblaski.

 2. Sukcesy ostrowskiego policjanta i jego psa Mastera

  W piątek 7 września zakończyły się w Sułkowicach XVIII Kynologiczne Mistrzostwa Policji. W finale zawodów zmierzyły się wyłonione z każdego województwa i Komendy Stołecznej Policji reprezentacje przewodników psów patrolowo-tropiących. Zawody patronatem objął Komendant Główny Policji. Ostrowski policjant reprezentował KWP w Poznaniu i drużynowo zajął I miejsce.

 3. Wicemistrzostwo Polski dla drużyny z Wielkopolski

  W dniach 12-13 września 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Halowej zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Zawody zostały objęte honorowym patronatem przez Komendanta Głównego Policji. Drużyna z Wielkopolski, w której skład wszedł też ostrowski policjant po zaciętej walce, stanęła na drugim stopniu podium.

 4. Ostrowscy policjanci w 6 Biegu Służb Mundurowych

  25 sierpnia br. już po raz szósty wystartował Bieg Służb Mundurowych pod patronatem Komendanta Głównego Policji nadinspektora Jarosława Szymczyka. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku wystartowało blisko pięciokrotnie więcej zawodników niż podczas pierwszego biegu. Ostrowscy policjanci również włączyli się w to przedsięwzięcie.

 5. Zabezpieczona znaczna ilość narkotyków- aresztowany 25-latek- wideo

  Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 25-latka, który przewoził w samochodzie marihuanę, kryształki MDMA i amfetaminę. Dodatkowo, zatrzymany mężczyzna był pod działaniem narkotyków. Na wniosek Policji i prokuratora 25-latek został tymczasowo aresztowany.

 6. Policjanci i ratownicy przypominali o bezpieczeństwie nad wodą

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego wspólnie z ratownikami WOPR Neptun wczoraj, 29 sierpnia przypominali o bezpieczeństwie nad wodą w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Jak zachować się w sytuacji zagrożenia, gdzie bezpiecznie spędzać czas wolny oraz jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą to główne tematy poruszane w okresie wakacyjnym przez policjantów podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą.

 7. Bezpieczna droga do szkoły z Sierżantem Pyrkiem- wideo

  Dzisiaj, 3 września został zainaugurowany nowy rok szkolny 2018/2019. Nad bezpieczeństwem wszystkich udających się do szkół, czuwają ostrowscy policjanci. Podejmowane przez nich działania mają na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa młodzieży szkolnej, w tym w szczególności najmłodszych uczniów w czasie ich drogi do szkoły i powrotu do domu. W rejonie szkół i przedszkoli pojawił się Sierżant Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji. Sierżant Pyrek szczególnie dbał o bezpieczeństwo najmłodszych pomagając im przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy i tłumacząc, jak odpowiednio zachowywać się na drodze.

 8. Policjanci poszukują zaginionego 69-latka

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 69-letniego mężczyzny z powiatu ostrowskiego (gm. Nowe Skalmierzyce). Mężczyzna wyszedł z domu we wtorek, 28 sierpnia i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną. Osoby posiadające informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny, prosimy o kontakt z Policją pod numerem telefonu 997.

 9. Ostrowski policjant Mistrzem Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym

  W niedzielę, 26 sierpnia w Warce odbyły się po raz drugi Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Zmagania odbyły się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. Komendant Główny Policji wraz z zawodnikami stanął na starcie 58 km trasy.

 10. Policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o kradzież na 76-latce

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 5 osób podejrzanych o kradzież blisko 12 tysięcy złotych i biżuterii z mieszkania na terenie miasta. Złodzieje weszli do domu 76-latki pod pretekstem sprzedaży tkanin. Mundurowi odzyskali całość skradzionego mienia. Za przestępstwo to, zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.