KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Zostań jednym z nas
LUDZIE TO NIE TOWAR
„ Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny".
Policjant, który mi pomógł
Ochrona prawna policjanta

Najczęściej czytane

 1. Kryminalni zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków - wideo

  Blisko kilogram narkotyków zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas przeszukania mieszkania 29-letniego mężczyzny, policjanci znaleźli marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy. Na wniosek Policji oraz Prokuratury, Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 2. Policjanci w szkołach w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

  Policjanci spotkali się z dziećmi w szkołach na terenie powiatu ostrowskiego, z którymi rozmawiali o bezpieczeństwie w okresie letnim. Dzieci podczas spotkań dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać czas w wakacje, w szczególności nad wodą. Policjanci zachęcali również do udziału w konkursie „Filmowy przeWODNIK”.

 3. Poległym w służbie - cześć Ich pamięci!

  Dzisiaj, 13 czerwca na cmentarzu w Nowych Skalmierzycach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji poświęcenia nagrobka tragicznie zmarłego policjanta Policji Państwowej post. Jana Stachelskiego.

 4. Uprawiali konopie. Odpowiedzą przed sądem.

  Ostrowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, który na terenie lasu uprawiali marihuanę. Policjanci zabezpieczyli tym razem 16 krzewów konopi.

 5. Narkotykowe zatrzymanie

  Ostrowscy kryminalni zatrzymali 30-latka, który uprawiał marihuanę i posiadał w domu znaczne ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli krzewy konopi oraz ponad pół kilograma amfetaminy.

 6. Policjanci na półkoloniach

  Policjanci spotkali się z pierwszymi dziećmi przebywającymi na koloniach i półkoloniach organizowanych na terenie powiatu ostrowskiego, z którymi rozmawiali o bezpieczeństwie w okresie letnim. Dzieci podczas spotkań dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać czas w wakacje, w szczególności nad wodą. Policjanci zachęcali również do udziału w konkursie „Filmowy przeWODNIK”.

 7. Policjanci zabezpieczyli tabletki ekstazy

  Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. W kilku woreczkach foliowych znajdowały się tabletki ekstazy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

 8. Posiadał i udzielał narkotyki- został zatrzymany

  Ponad 100 gramów marihuany zabezpieczyli kryminalni ostrowskiej komendy w trakcie kontroli i przeszukania pomieszczeń, należących do 21-letniego mężczyzny. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany mężczyzna nie tylko posiadał środki odurzające, lecz również w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, udzielał je innej osobie. Teraz może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 9. Policjanci z najmłodszymi w autobusie „Bezpieczna droga do szkoły”

  Miejski Zakład Komunikacji wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentował wczoraj kolejny, czwarty już w Ostrowie Wielkopolskim autobus oklejony pracami ostrowskich uczniów, które zostały wyłonione w konkursie „Bezpieczna droga do szkoły". W pierwszej przejażdżce ulicami miasta wzięli udział także ostrowscy policjanci, uświadamiając podróżującym jak ważne jest bezpieczne zachowanie na drodze.

 10. Miejsca wypoczynku pod okiem mundurowych

  W trosce o dobro i bezpieczeństwo osób korzystających z wypoczynku w powiecie ostrowskim, policjanci wspólnie z innymi służbami kontrolują miejsca, w których może dochodzić do niebezpiecznych sytuacji. Pod szczególnym nadzorem znajdują się m. in. zbiorniki wodne, kąpieliska oraz lasy.