KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE
STOP SEKSTURYSTYCE!
Głuchoniemi

Najczęściej czytane

 1. „SpoKREWnieni służbą”- ostrowscy policjanci na rzecz krwiodawstwa

  Dzisiaj, 23 marca w ramach działań związanych ze zbiórką krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą” zainicjowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, uczniowie klas prawno-policyjnych a także osoby cywilne, honorowo oddawali krew w zorganizowanym w ostrowskiej komendzie punkcie krwiodawstwa. W sumie najcenniejszy dar w postaci własnej krwi oddało 81 osób.

 2. PaT rośnie w siłę! Nowa grupa PaTPort w Sośniach

  Dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Gimnazjum w Sośniach, w ramach programu profilaktycznego „Profilaktyka a Ty” oraz staraniom GOPS i grona pedagogicznego na rzecz zaangażowania młodzieży w działania profilaktyczne, promujące życie wolne od uzależnień, w Sośniach powstała kolejna, trzecia już w powiecie ostrowskim grupa PaTPort.

 3. „Bezpieczna kobieta” - już wie jak się bronić

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili dwa szkolenia samoobrony dla mieszkanek powiatu ostrowskiego. W „Bezpiecznej kobiecie” wzięło udział blisko 60 kobiet, które przez trzy dni poszerzały swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

 4. Dzielnicowi o bezpieczeństwie wśród najmłodszych

  Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim dbając o najmłodszych mieszkańców swoich dzielnic przeprowadzają szereg spotkań i prelekcji w szkołach i przedszkolach. Na spotkaniach z dziećmi policjanci omawiają zagadnienia dotyczące bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły, przedszkola na podwórku, w kontaktach z nieznajomymi. Policjanci w szczególny sposób troszczą się o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 5. Policjanci na Targach Pracy

  10 marca, w Zespole Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Targi Pracy i Edukacji Zawodowej zorganizowane z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy. Spotkanie swoim patronatem objął Starosta Ostrowski. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim tego dnia wyjaśniali zainteresowanym między innymi procedury obowiązujące podczas naboru do Policji.

 6. Policjanci uratowali rodzinę z płonącego budynku

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim podczas nocnego patrolu zauważyli pożar budynku mieszkalnego i uratowali rodzinę, która w nim spała. Mundurowi nie czekając na przyjazd strażaków, wyprowadzili z domu matkę z 7-letnią córeczką i 4 miesięcznym chłopcem oraz ich ojca. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

 7. "Bezpieczna Kobieta" - ruszają zapisy na szkolenie

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. organizują II edycję szkolenia z samoobrony "Bezpieczna Kobieta" skierowaną do mieszkanek powiatu ostrowskiego. Szkolenie odbędzie się w marcu, a już dziś zapraszamy wszystkie chętne Panie do zapisów – liczba miejsc jest ograniczona.

 8. PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - CZ. 2 - PRZEPISY

  Od 19 marca br., na terenie całego województwa rozpocznie się akcja pn. PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Dzisiaj prezentujemy i przypominamy o aktualnie obowiązujących przepisach regulujących dozwolone prędkości na polskich drogach.

 9. VIII Rajd „Uroki Zimy”

  19 lutego na terenie Ostrowa Wielkopolskiego odbyła się VIII edycja Rajdu „Uroki Zimy”, w którym udział wzięło ponad 350 osób. Na zwycięzców i uczestników czekały nagrody rzeczowe i puchary. Dla wszystkich liczyła się przede wszystkim dobra zabawa w miłym towarzystwie.

 10. Ostrowscy policjanci honorowo oddają krew

  Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. podsumowali rok 2016. W ubiegłym roku członkowie oraz wolontariusze klubu oddali w sumie 47,7 litrów krwi. Rok 2016 to również jubileusz pięciolecia klubu. Przez ten czas bank krwi został zasilony przez Klub HDK działający przy ostrowskiej komendzie o 160,52 litów krwi. Ostrowscy policjanci, którzy są Honorowymi Dawcami Krwi odebrali odznaczenia za bezinteresowne długoletnie oddawanie krwi.