KPP Ostrów Wlkp

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE
Głuchoniemi
Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Dzielnicowy bliżej nas
Zostań jednym z nas
LUDZIE TO NIE TOWAR
„ Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny".

Najczęściej czytane

 1. Policjanci na XLI Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  12 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się miejskie eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali między innymi policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek.

 2. Dzielnicowi na rzecz bezpieczeństwa na terenach kolejowych

  Ostrowscy dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w Ostrowie Wielkopolskim prowadzili kolejne, cykliczne działania prewencyjne w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach kolejowych.

 3. Bezpieczna droga do szkoły z ostrowskimi dzielnicowymi

  Ostrowscy dzielnicowi po raz kolejny przeprowadzili akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Działania mają na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa młodzieży szkolnej, w tym w szczególności najmłodszych uczniów w czasie ich drogi do szkoły i powrotu do domu. W poniedziałek, 16 kwietnia, dzielnicowi szczególnie dbali o bezpieczeństwo najmłodszych pomagając im przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy i tłumacząc, jak odpowiednio zachowywać się na drodze.

 4. Ostrowscy dzielnicowi dla bezpieczeństwa seniorów

  Ostrowscy dzielnicowi po raz kolejny spotkali się z seniorami. Tematyką spotkania było bezpieczeństwo osób starszych, w tym w szczególności sposoby unikania oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.

 5. Wspólne sadzenie lasu

  W niedzielę, 15 kwietnia ostrowscy policjanci, emeryci policyjni, członkowie Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów, członkowie PTTK nr 3 „Mila”, strażacy oraz nauczyciele uczestniczyli w sadzeniu lasu na terenie Nadleśnictwa Krotoszyn. Wspólnymi siłami posadzono ponad 6000 sztuk drzewek.

 6. Uważajmy na oszustów!

  Przestępcy podający się za funkcjonariuszy Policji, wciąż dają znać o swoim istnieniu. Uważajmy na telefony od oszustów. Bądźmy czujni. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie żadnej sumy pieniędzy! Przypominamy! We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją.

 7. 110 km/h w terenie zabudowanym

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z ostrowskiej komendy zatrzymali kierującą samochodem, która w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość. Prowadząca osobowego volkswagena kobieta przy ograniczeniu do 50 km/h jechała 110 km/h. 52-letniej kierującej zatrzymano prawo jazdy. Została ukarana mandatem oraz otrzymała 10 punktów karnych.

 8. Był nietrzeźwy, został zatrzymany

  Trudne warunki atmosferyczne na drogach, przekraczanie dozwolonej prędkości, to nie jedyne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kolejne z nich to niestety jeżdżący po naszych drogach pijani kierowcy.

 9. Lekcja o bezpieczeństwie na drodze

  Policyjni profilaktycy odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie przeprowadzona została lekcja o bezpieczeństwie na drodze. Takie spotkania odbywają się głównie po to, aby przypomnieć uczniom jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych oraz jakie konsekwencje wyciągane są od osób, które się do nich nie stosują.

 10. 74-latka odnaleziona przez dzielnicowego

  Pomoc innym to duża odpowiedzialność, ale także wielka satysfakcja. Dzielnicowy z Posterunku Policji w Przygodzicach odnalazł na terenie kompleksu leśnego starszą kobietę. W związku ze stanem zdrowia zaginionej policjant zaopiekował się kobietą do czasu przyjazdu karetki Pogotowia Ratunkowego.